2.08.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Osiedlowe spacery, rzemieślnicze warsztaty i sitodruk!

Za nami kolejny miesiąc pełen mikrograntowych działań! Korzystając z wakacyjnego słońca przemierzamy Wrocław wzdłuż i wszerz – sprawdźcie, co mieszkańcy i mieszkanki przygotowali_ły dla Was w tym tygodniu! 

fot. Jerzy Wypych

Pilczyckie rękodzieło

Liderkę projektu „W rękach DZIEŁO, czyli pilczycki ART-street!” , Jolantę Macały, możecie pamiętać z jednej z ubiegłorocznych edycji Mikrograntów. To wtedy zaczęliśmy wspólnie odkrywać tajniki rękodzieła na Pilczycach. W tę sobotę wracamy na Rękodzielniczą i Papierową – czyli rzemieślnicze ulice tej części Wrocławia – by wspólnie wziąć udział w kreatywnych warsztatach i integracyjnych zajęciach!

Cykl spotkań otwiera warsztat czerpania papieru, który poprowadzi prof. Krystyna Dyrda – Kortyka. Spotkanie rozpoczniemy 7 sierpnia o 11:00, od edukacyjnej prezentacji multimedialnej w Sali widowiskowej ODSK Piast, po której obejrzeniu udamy się wspólnie na ul. Papierniczą rozpoczynając zajęcia!

Tego dnia spotkamy się też popołudniu na warsztatach malarstwa akwarelowego w plenerze! Pod czujnym okiem artysty Stanisława Przewłockiego, każda chętna osoba będzie mogła stworzyć akwarelowy pejzaż Parku Pilczyckiego! Zbieramy się o godzinie 16:00 przed ODSK Piast przy ul. Rękodzielniczej 1, skąd udamy się nad Staw Pilczycki.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy odskpiast@gmail.com lub tel. 604 163 579.

Spacer architektoniczny po Placu Grunwaldzkim

Z końcem tygodnia kontynuujemy działania na Placu Grunwaldzkim, w ramach projektu KTO TU MIESZKA? Ola i Nikola – autorki projektu – chcą wzbudzić zainteresowanie architekturą tego osiedla oraz ukazać, jak wpływa ona na nasze emocje.

Uroki architektury placu Grunwaldzkiego poznamy na własne oczy w niedzielę, o 11:00, w trakcie osiedlowego spaceru z historykiem sztuki Krzysztofem Zientalem, z którym przyjrzymy się najważniejszym obiektom i posłuchamy opowieści jego mieszkańców i mieszkanek. Podczas spaceru dowiecie się więcej o budynkach z różnych epok, od XIX-wiecznych kamienic, przez pierwszy powojenny wrocławski wieżowiec, po postmodernistyczną plombę z lat 90. XX wieku.

Udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Zgłoście swój udział za pomocą FORMULARZA.

Nowe życie starych tkanin

Najbliższa niedziela oznacza również początek działań Zuzy Tokarskiej na Przedmieściu Oławskim, w Przed·Pokoju H13 (ul. Hercena 13). Jej projekt „Druki na Krzykach 2 – co ze starych tkanin?” jest kontynuacją zeszłorocznych działań, poświęconych idei less-waste i niemarnowania. Najbliższe działania rozwijają te wątki, a Zuza znów zaprasza Was na sąsiedzkie warsztaty!

Na pierwszych zajęciach, które odbędą się w tę niedzielę między 11:00 a 13:00, ozdabiać będziemy wielorazowe woreczki na żywność. Motywy graficzne nawiązywać będą do nazw ulic i specyfiki dawnej dzielnicy Krzyki. Uczestniczki i uczestnicy poznają technikę sitodruku i samodzielnie nadrukują grafiki na woreczkach wykonanych z tkanin drugiego obiegu! Na tych spotkaniach nic się nie zmarnuje!

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: drukinakrzykach@gmail.com.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej