26.02.2020 Środa

Rusza nabór do programu stażowego Strefy Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław zaprasza do udziału w programie stażowym. Do 6 marca przyjmujemy zgłoszenia kandydatów chcących współpracować z nami w ramach jednego z pięciu obszarów funkcjonowania instytucji.

fot. Marcin Szczygieł

W Strefie Kultury Wrocław wszyscy jesteśmy równi, bez względu na wiek i doświadczenie, łączy nas pasja. Mamy głowy otwarte na pomysły, słuchamy siebie, tworzymy atmosferę współpracy w zespole.

Mając na uwadze przede wszystkim potrzeby studentów, Strefa Kultury Wrocław otwiera program stażowy, zapraszając w swoje szeregi tych, którzy chcą przekuć teorię w praktykę przy planowaniu i realizacji wydarzeń kulturalnych. Program ma celu rozwinąć umiejętności myślenia indywidualnego przy jednoczesnej pracy zespołowej, dać poczucie odpowiedzialności za zadanie i satysfakcję z jego wykonania; wprowadzić w środowisko pracowników sektora kultury i nauczyć wielozadaniowości, z którą trzeba się mierzyć przy organizacji działań społecznych oraz scenicznych, a także promocji, administracji i finansów – typowych dla instytucji publicznej.

Kogo szukamy?

• Wiek: do 30 lat
• Status: student/-ka
• Kierunek studiów: dowolny
• Znajomość języków obcych: obowiązkowa
• Cechy charakteru: ciekawość świata, otwartość na wyzwania, gotowość do działania
• Inicjatywa własna i kreatywność w poszukiwaniu rozwiązań
• Umiejętność krytycznego myślenia
• Nastawienie na komunikację interpersonalną i budowanie relacji

Szczegóły:

• Nabory prowadzone będą w ramach całej działalności Strefy Kultury Wrocław
• W każdym naborze aktualizowane będą zakresy zadań w ramach poniższych obszarów, zmieniające się zgodnie z rytmem roku i trwającymi przygotowaniami do nadchodzących wydarzeń.
• Rekrutacja w poszczególnych naborach będzie prowadzona do wybranych obszarów.
• Dopuszczalne jest aplikowanie na dwa obszary.

W najbliższym naborze rekrutujemy stażystów, którzy zaangażują się w prace nad Europejską Nocą Literatury,  Festiwalem WROsound i komercjalizacją oraz zajmą się techniką dźwięku i techniką światła.

Czas trwania:

• 10-12 tygodni; minimum 15 godzin w tygodniu;
• długość stażu ustalana będzie indywidualnie i dostosowana do potrzeb instytucji oraz harmonogramu zajęć stażystów.

Najbliższy nabór do programu stażowego odbywa się w dniach 26 lutego – 6 marca.

Rozmowy rekrutacyjne odbędą się w dniach 6-12 marca.

Start stażu jest możliwy już od 13 marca.

Przy Festiwalu WROsound od 27 kwietnia.

Aby złożyć swoją aplikację na staż do Strefy Kultury Wrocław, wystarczy wypełnić poniższy formularz. Jego przesłanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów realizacji programu stażowego.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem programu stażowego dostępnym na tej stronie.

Plany staży są dostępne na poniższych stronach:

Plan stażu dla zespołu ds. komercjalizacji

Plan stażu dla ENL 2020

Plan stażu dla Festiwalu WROsound 2020

Plan stażu dla Impart Dźwięk 2020

Plan stażu dla Impart Światło 2020

Staż w Strefie Kultury Wrocław jest bezpłatny.

taknie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów realizacji programu stażowego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j., Dz. U. z 2016 r. poz. 922, ze zm.), oraz rozp. RODO. Oświadczam, że zostałam/zostałem poinformowany/poinformowana o prawie dostępu do moich danych i prawie żądania ich poprawienia.

Partnerzy: