Login

Register

Login

Register

13.09.2021 Poniedziałek

Współtwórz konferencję Miasto i Kultura!

Między 19 a 22 października pod hasłem REGENERACJA przyjrzymy się sytuacji sektora, który po kilkunastu miesiącach pandemii musiał określić się „na nowo”. Nie chcemy twardego resetu – pragniemy podjąć przemyślane i rozsądne kroki w stronę zmiany na lepsze. Pierwszym z nich jest otwarcie programu „Miasta i Kultury” na Was – Wasze doświadczenia, wiedzę i przemyślenia!

Kilkanaście miesięcy po wybuchu pandemii kryzys wciąż trwa, ale my myślimy już o przyszłości naszego sektora i o następnym etapie budowania nowej rzeczywistości – tej, w której struktury naszej pracy nie są wypalające, nasze cele stają się bardziej realne, oferta bardziej włączająca, a działania zaprojektowane tak, by zminimalizować negatywny wpływ kultury na środowisko naturalne.

Co roku jednym z elementów programu „Miasta i Kultury” są panele poświęcone prezentacji wyników badań oraz najlepszym praktykom w sektorze kultury. W ramach tegorocznej edycji zapraszamy Was do włączenia się w nasze wydarzenie i zgłaszania propozycji wystąpień ukazujących procesy związane z zagadnieniem REGENERACJI w polu kultury!

Wystąpienia w formie maksymalnie dwudziestominutowych prezentacji dotyczyć mają nowych trendów w zarządzaniu zespołami projektowymi i tworzenia struktur, które odchodzą od kultury wypalenia, budowania i wzmacniania rezyliencji osób, podmiotów i grup społecznych przy użyciu narzędzi zaczerpniętych z sektora kultury, produkcji wydarzeń w zielonym standardzie i zrównoważonych praktyk instytucjonalnych, a także możliwości wykorzystania nowych mediów w naszym sektorze w sposób ułatwiający uczestnictwo w kulturze.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Propozycje prezentacji – wypełniony formularz (dostępny TUTAJ) wraz z listem motywacyjnym, w którym możecie rozwinąć powody, dla których chcecie dołączyć do grupy ekspertów i ekspertek tegorocznej edycji, możecie zgłaszać od 13 września do 4 października 2021 roku (do godziny 23:59) – drogą mailową na adres praktycykultury@strefakultury.pl.

Komisja złożona z zespołu programowego „Miasta i Kultury” wybierze dwie zwycięskie propozycje, które zaprezentowane zostaną w dniach 21 i 22 października 2021 roku. Wybrane przez komisję osoby otrzymają jednorazowe honorarium w kwocie 400 złotych brutto oraz możliwość darmowego uczestnictwa w dwóch dniach konferencji – 21 i 22 października.

DLA KOGO?

Do udziału w naborze zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki sektora kultury – bez względu na afiliację i strukturę, które reprezentują, pracowników i pracowniczki naukowe, studentów i studentki, aktywistów i aktywistki – indywidualnie, ale także jako reprezentację grup akcyjnych, a także artystów i artystki, dla których temat regeneracji jest polem ich działalności.

HARMONOGRAM

  • Nabór: 13.09-4.10.2021 roku;
  • Wyniki: do 11 października 2021 roku;
  • Zgłoszenia na adres: praktycykultury@strefakultury.pl
  • Niezbędne dokumenty:
    Formularz wniosku (do pobrania TUTAJ);
    List motywacyjny.

Wzięcie udziału w naborze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych Wnioskodawcy (i osób działających w jego imieniu, lub w których imieniu działa) zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

Regulamin naboru dostępny jest TUTAJ

5. KONFERENCJA MIASTO I KULTURA

Od 19 do 22 października zapraszamy Was do rozmów na temat budowania nowej wizji naszego sektora – opartej o dobrostan i rezyliencję osób tworzących kulturę, odrzucenie nadprodukcji projektów, równowagę pomiędzy pracą i życiem prywatnym, przyjazne środowisku wykorzystanie nowych technologii, a także definiowanie uczestnictwa w nowatorski sposób. Przygotowaliśmy dla Was program wypełniony spotkaniami, prezentacjami, webinarami i wykładami prowadzonymi przez ekspertów i ekspertki z całej Polski – w konferencji wezmą udział m.in. Joanna Murzyn z Radicalzz, prof. zw. dr hab. Rafał Drozdowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Anna Zakrzewska (Public Profits), Aga Naplocha z The Awwesomes i Jadwiga Klata – aktywistka związana z Extinction Rebellion.

Więcej informacji o programie konferencji już wkrótce. Zapraszamy także do odklikania się w wydarzeniu na Facebooku TUTAJ

- Czytaj także

p:40787