28.09.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Rozpoczynamy obfitującą w projekty jesień

Jesień w Mikrograntach witamy w całym mieście! Przed nami kolejne filmowe warsztaty na Psim Polu, międzynarodowe spotkanie z grupą Spoko Polish, sąsiedzkie tworzenie zielników na Popowicach, relaksacyjne zajęcia na Trójkącie i Brochowie, a także wykład o społeczności G/głuchych we Wrocławiu. Emocji nie zabraknie też 5 października – poznamy wtedy zwycięskie projekty wrześniowego naboru!

Dzieciaki mają głos_fot. organizatorów

Kultura dla wszystkich_Praktycy Kultury_fot Marcin Jędrzejczak (2)

Tworzymy wideoreportaż o Psim Polu

Kontynuujemy filmowe warsztaty dla młodzieży z grupą „Świetlik”! Co poniedziałek spotykamy się o 17:15 w Fundacji Tobiaszki (al. Kasprowicza 27), gdzie wspólnie odkrywamy sekrety pracy filmowców i stworzymy tytułowe „Filmowe Opowieści z Psiaka” – dokument o osiedlu i jego mieszkańcach oraz mieszkankach.

28 września bliżej zapoznamy się ze sprzętem, który wykorzystamy w kręceniu reportażu i poznamy kilka tricków sztuki operatorskiej, a tydzień później (5 października) będziemy uczyć się obsługi sprzętu audio, którym będziemy nagrywać wypowiedzi oraz dowiemy się nieco więcej o warsztacie dziennikarskim i prowadzeniu wywiadów.

Na zajęcia obowiązują zapisy na maila: swietlikprodukcje@gmail.com
Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o warsztatach TUTAJ

Rekrutujemy do Akademii Mikrograntów 5

Już tylko kilka dni pozostało na dopisanie się do Akademii Mikrograntów! Od października do grudnia będziemy spotykać się na zajęciach, podczas których popracujemy nad zdobyciem i rozwojem umiejętności potrzebnych do prowadzenia działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców oraz mieszkanek.

Do Akademii Mikrograntów zapraszamy osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na zgłoszenia czekamy do 30 września.  
Więcej informacji TUTAJ i na naszej stronie www

Wybieramy zielone i rozmawiamy po polsku

W tym tygodniu po raz trzeci spotkamy się też z  grupą Spoko Polish, która uczy osoby z zagranicy praktycznego użycia języka polskiego w codziennych sytuacjach. Tym razem dowiemy się nieco więcej o problemach ekologicznych z jakimi borykają się polskie miasta, o rozwiązaniach, które powinny być podejmowane oraz o tym, jak dołączyć się do działań miejskiego ogrodu społecznego czy gdzie oddać swoje niepotrzebne ubrania.

Spotykamy się 2 października w godzinach 18:00–20:00 w siedzibie Fundacji EkoRozwoju przy ul. Świętego Wincentego 25A.

Na spotkanie obowiązują zapisy na maila: biuro@spokopolish.pl (wpisując w tytule: Green Wroclaw)
Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o warsztatach TUTAJ

Uwalniamy się od stresu na Trójkącie i Brochowie

W tym tygodniu ruszamy z cyklem spotkań poświęconych naturalnym i prostym metodom uwalniania stresu. Prowadzące warsztaty – Dorota Bartoszewicz i Katarzyna Sobiszewska – podzielą się wiedzą i sposobami na pozbywanie się nagromadzonych codziennych niepokojów. Uczestniczki i uczestnicy przejdą etapami przez kolejne metody oczyszczania organizmu z napięć i toksyn skumulowanych w ciele i umyśle.

Na zajęciach będziemy spotykać się w dwóch lokalizacjach:
w piątki (2, 9, 16, 23, 30 października), w godzinach 18:00-20:00 w Centrum na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 39a)
w środy (7, 14, 21, 28 października), w godzinach 17:00-19:00 w Centrum Aktywności Lokalnej na Brochowie (ul. Koreańska 1a)

Spotkania są skierowane do osób dorosłych. Zalecamy luźny strój i wygodne obuwie.

Na warsztaty obowiązują zapisy: dorotabartoszewicz@o2.pl, 661 252 85
Regulaminy spotkań: Trójkąt TUTAJ, Brochów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Tworzymy popowickie łączki

W ostatni weekend pogoda pokrzyżowała nam nieco plany, ale razem z Eweliną Kozłowską nie odpuszczamy i w tym tygodniu zapraszamy Was na podwójną dawkę osiedlowej pracy ogrodniczej!

W piątek (2 października) spotykamy się o 17:00 na „górce z oponami” (ul. Rysia) i ruszamy siać łąki kwietne i obsadzać rabatki bylinami miododajnymi. Przygotujemy trawniki pod jesienny wysiew roślin, które wiosną kolejnego roku wypełnią popowickie podwórka!

Dzień później (sobota, 3 października widzimy się w tym samym miejscu o godzinie 11:00! Pod okiem instruktora wspólnie będziemy budować domki dla owadów, które w przyszłości zamieszkają w utworzonych wcześniej rabatkach.

Na spotkanie obowiązują zapisy na maila: e.kozlowska_79@o2.pl
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Dziewczyny, pora działać!

Kolektyw „Polanki” w kolejną sobotę w projekcie „Pole do działania” inspirują do działania i przekonują do wiary we własne możliwości dziewczyny z Psiego Pola, które dzięki zajęciom mają okazję, by podszkolić się w obszarach, które potrzebne są współczesnym liderkom. W tym tygodniu dowiecie się nieco więcej o tym, jak działa promocja wydarzeń w internecie oraz porozmawiacie z Moniką Glińską – lokalną aktywistką.

3 października widzimy się w Starej Piekarni przy ul. Bolesława Krzywoustego 310a:
10:00–14:00 | jak promować projekt w sieci, prowadzenie Paulina Czapiewska
14:30–16:00 | spotkanie z aktywistką Moniką Glińską

Zapisy przez FORMULARZ
Regulamin wydarzenia
Więcej o projekcie TUTAJ

Wen-do na Ołtaszynie

W zeszłym tygodniu szkoliły się dziewczyny, a w najbliższy weekend przyszła pora na chłopaków! W sobotę i niedzielę zapraszamy chłopców w wieku 13–14 lat na warsztaty WenDo, które pomaga m.in. w rozwijaniu umiejętności komunikacji asertywnej, budowaniu zaufania i współpracy w grupie.

Dwudniowe warsztaty odbędzie się 3 i 4 października w godz. 10:00–16:00 w Ośrodku Kultury na Ołtaszynie przy ulicy Pszczelarskiej 7.

Na zajęcia obowiązują zapisy wojszycemikrogrant@gmail.com
Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Uratować/wyczyścić/naprawić – szkolimy się na Wielkiej Wyspie

Przed nami kolejne spotkanie z projektu „Szafy do wymiany różnościami na Wielkiej Wyspie”. W sobotnie popołudnie (3 października, g. 15:00-18:00) spotkamy się w Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1) na warsztatach, na których poznamy kilka prostych trików, dzięki którym uratujemy pozornie zniszczone ubrania. Nauczymy się (lub przypomnimy sobie), jak przyszywać guziki, wymieniać gumki, cerować dziury, zmieniać długość spodni. Porozmawiamy także o tym co warto robić aby móc się pochwalić tzw. „zrównoważoną szafą”. Spotkanie poprowadzi pomysłodawczyni projektu Luba Shynder.

UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: nie.smieci@gmail.com
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spotkane prowadzone będzie w języku polskim. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia
Więcej o projekcie TUTAJ

Nadodrze bez barier

A na początku przyszłego tygodnia rozpoczynamy kolejny etap projektu Viktorii Tofan – „Doznanie ciszy”, którego celem jest pomoc w integracji mieszkańców i mieszkanek Nadodrza – tych, którzy jego dźwięki odbierają w pełni i tych, którzy słyszą je nieco słabiej lub w ogóle.

6 października o 17:30 zapraszamy na Łokietka 5 do Infopunktu Nadodrze (ul. Władysława Łokietka 5) na wykład, w trakcie którego dowiemy się nieco więcej o historii i społeczności osób G/głuchych we Wrocławiu, o ich języku i życiu. Celem wykładu będzie poznanie potrzeb oraz kultury społeczności osób Głuchych.

Na wykład obowiązują zapisy: doznanieciszy@gmail.com
W ramach projektu czekają nas jeszcze warsztaty PJM i warsztaty ceramiczne dla osób G/głuchychwykład o kulturze osób głuchych we Wrocławiu.

Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Zdrowie jest najważniejsze

Wszystkie spotkania w ramach mikrograntowych projektów organizowane są z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminami odpowiednimi do danego wydarzenia i nie zapomnijcie zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). Pamiętajcie również, że na większość wydarzeń obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej