Login

Register

Login

Register

2.07.2020 Czwartek

LWOWRO: Iryna Rybko

Poznajcie kolejną menadżerkę kultury ze Lwowa biorącą udział w drugiej edycji programu LWOWRO.

Drugie spotkanie online grupy projektowej LWOWRO

: Warsztaty podczas pierwszej, zeszłorocznej edycji programu LWOWRO

Iryna Rybko uczestniczy w tegorocznej edycji programu LWOWRO organizowanej przez zespół działań międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław oraz lwowski Instytut Kultury. Program ma za zadanie służyć wymianie doświadczeń, praktyk i wiedzy pomiędzy ukraińskimi i polskimi menedżerami kultury, tym samym kształtować relacje kulturalne na poziomie międzynarodowym.

Iryna Rybko

Na co dzień pracuje jako koordynator projektów oraz analityk strategiczny w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego Lwowa, a także jako doradca programowy Instytutu Kulturoznawstwa Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego. Prowadzi dialog z miejskimi organizacjami i inicjatywami kulturalnymi, opracowywuje koncepcje miejskich projektów kulturalnych, koordynuje wydarzenia artystyczne, pozyskuje partnerów, prowadzi programy wsparcia lokalnych inicjatyw kulturalnych oraz działa w obszarze międzynarodowym. Iryna interesuje się zagadnieniami rozwoju zarządzania kulturą jako dyscypliny i działalności zawodowej. Uczestnictwo w programie wymiany LWOWRO jest kolejnym krokiem w poszukiwaniu sposobów zdefiniowania roli menedżerów kultury na Ukrainie i na świecie.

Cześć, nazywam się Iryna Rybko i jestem menedżerką kultury ze Lwowa. Pracuję jako koordynator projektów w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego Lwowa, gdzie do moich obowiązków należy komunikacja z lokalnymi organizacjami i inicjatywami artystycznymi, poszukiwanie partnerów, pozyskiwanie funduszy, tworzenie projektów kulturalnych itp. Od zeszłego roku pracuję również w dziale programowym Instytutu Kulturoznawstwa na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim. W kulturze lwowskiej prawdopodobnie najbardziej cenię społeczności twórcze, ponieważ posiadają kreatywne rytuały, miejsca i tworzą własną historię z bohaterami i antybohaterami. Myślę, że to zjawisko powinno zostać zapisane i zbadane. Uważam, że kultura nie może w 100% przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, gdyż kreatywne pomysły wymagają realnego zaangażowania jak i konfliktów. Dziękuję! – mówi Iryna Rybko, uczestniczka programu LWOWRO.

Przypominamy, że zaprezentowaliśmy już sześciu uczestników LWOWRO: Anitę Nemet, Sofiię Korotkevych, Veronikę Homeniuk, Tetyanę Bey, Pavlo Koryaha oraz Anastasiię Savytską. Kolejne, trzecie już spotkanie reprezentantów ukraińskiego środowiska kulturalnego w sieci odbędzie się 22 lipca.

Więcej o działaniach międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław TUTAJ.

- Czytaj także

p:30661