Login

Register

Login

Register

3.12.2020 Czwartek

Akademia Miejska: „Jak śmieci się w mieście? O obiegu odpadów” – spotkanie i dyskusja

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 3.12.2020
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: fb.com/barbarakultura
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
Grudzień 3, 2020@6:00 pm – 7:00 pm
2020-12-03T18:00:00+01:00
2020-12-03T19:00:00+01:00

To już ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Miejską! Podczas grudniowej dyskusji, transmitowanej na żywo z Barbary, prowadzący zastanowią się nad obiegiem odpadów w mieście.

Wiosną 2020 zmienił się operator odpowiadający za wywóz śmieci z dwóch wrocławskich dzielnic – Śródmieścia i Starego Miasta. Mieszkańcy w mediach społecznościowych uskarżali się na chaos, jaki spowodowała owa zmiana. Twierdzili, że na podwórzach zdublowała się liczba kontenerów oznakowanych na dodatek na różne sposoby, po czym pojemniki przestały być w ogóle widoczne pod hałdami śmieci. Sytuacja wróciła szybko do normy, ale pytania o sposób gospodarowania odpadami pozostały. Obywatele polskich miast nie są do końca zorientowani co i do których pojemników należy wrzucać, zastanawiają się czy selekcja ma sens, pytają gdzie ostatecznie trafiają śmieci i jak wygląda proces utylizacji czy recyklingu, ale próbują ograniczyć ilość powstawania odpadów.

O śmieciach w mieście oraz świadomości ekologicznej dyskutować będziemy podczas grudniowej Akademii Miejskiej z Arkadiuszem Wierzbą, Anetą Osuch i przedstawicielem spółki Ekosystem (TBA)śmieci w mieście oraz świadomości ekologicznej.

Spotkanie w sieci

Wydarzenie online. Dostęp do live’a spotkania jest bezpłatny, a relacja na żywo będzie dostępna na profilu głównym Barbary i Strefy Kultury Wrocław na Facebooku dzięki współpracy z PIK Wrocław. Organizatorzy przypominają: pytać można o wszystko i w każdej chwili – wystarczy zostawić komentarz pod linkiem do transmisji online. Dołącz do wydarzenia, TUTAJ.

Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch Akademiach Miejskich czeka certyfikat! 

Więcej o cyklu:

Miasto to niezwykle skomplikowany i żywy organizm. Naszym celem jest wspólne zrozumienie przemian, jakim podlega w ostatnich dekadach Wrocław. Spotkania w ramach Akademii Miejskiej składają się z dwóch części: z wykładów prowadzonych przez specjalistów oraz dyskusji z praktykami zajmującymi się omawianymi tematami. Porozmawiamy o projektowaniu i testowaniu zmian przestrzeni, a także o kulisach tworzenia budżetów miejskich. Zastanowimy się również nad kwestią alternatywnych sposobów zamieszkiwania i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę jesteśmy skazani jedynie na kupno i wynajem. Na koniec semestru przyjrzymy się obiegowi odpadów w mieście.

Program: 

3.12 | Jak śmieci się w mieście? O obiegu odpadów
wykład: Arkadiusz Wierzba i Aneta Osuch, gość: przedstawiciel spółki Ekosystem | dołącz do wydarzenia online

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

- Czytaj także

p:34872