29.11.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Zimowe spacery, twórcze warsztaty i rodzinne spotkania

Mimo, że za oknami zima, w Mikrograntach wciąż trwa gorący projektowy okres! Przed nami kolejny tydzień wypełniony wydarzeniami w całym mieście – twórcze zajęcia dla seniorów na Borku, warsztaty typograficzne na Nadodrzu, a nawet plenerowy fitness. Sprawdźcie obok, co w pierwszym tygodniu grudnia, dzieje się w Mikrograntach.

Dla mam z Karłowic i okolic

Przed nami przedostatnie spotkanie projektu „Mamo, zadbaj o siebie”, podczas którego karłowickie mamy mogą wziąć udział w plenerowych zajęciach fitnessu z wózkiem. Cykl treningów kontynuujemy w czwartek w parku Jana Kasprowicza – pierwsza grupa spotka się o 9:30, a druga o 10:30. Pamiętajcie, by ciepło się ubrać! Zapisy na spotkania: mamo.zadbaj@wp.pl
Więcej informacji TUTAJ

Twórcze spotkanie dla seniorów na „Podwórku”

Z kolei na osiedlu Borek spotkamy się w czwartek na ostatnim twórczym spotkaniu z grupą „kolektyw Zbiór Pusty”, podczas którego wspólnie narysujemy autoportrety i wykonamy książeczkę złożoną z rysunków, zdjęć i tekstów spisanych podczas wcześniejszych spotkań.

Na zajęcia zapraszamy osoby powyżej 50 roku życia – doświadczenie w malowaniu nie jest potrzebne! Spotykamy się w siedzibie Rady Osiedla Borek (ul. Powstańców Śląskich 210-218) o godzinie 12:00. Zgłaszać możecie się mailowo: podworko.warsztaty@gmail.com lub pod numerem tel. 728 881 859.
Więcej informacji o projekcie i następnych spotkaniach TUTAJ

Poznajemy bohaterki z Nadodrza

Tego samego dnia kontynuujemy odkrywanie kobiecych bohaterek ze Śródmieścia Piątym i ostatnim, przystankiem herstorycznego cyklu edukacyjnego będzie Nadodrze. Jakie nieznane szerzej kobiety były związane z tym osiedlem? Jakie kobiety tworzyły tę przestrzeń? Czy kobiecych patronek ulic na tym osiedlu powinno więcej?

Na te i wiele więcej pytań postaramy się poszukać odpowiedzi 2 grudnia razem z Joanną Hytrek-Hryciuku na warsztatach w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze. Spotkanie startuje punktualnie o godzinie 11:00! Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: historyinprogress@gmail.com
Więcej informacji i szczegóły kolejnych spotkań TUTAJ

O kobiecości na Psim Polu

Z kolei 3 grudnia wracamy do Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie na kolejne spotkanie projektu „Mapa ciała”, podczas którego w kobiecym kręgu poruszamyrożne zagadnienia dotyczące świadomości ciała i jego relacji z otoczeniem.

Tym razem, wykorzystując prostą technikę kolażu i bazując na doświadczeniach wyniesionych z trzech pierwszych spotkań warsztatowych, uczestniczki stworzą projekty map swoich ciał. Zajęcia będą miały charakter plastyczny i kreatywny. Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe: mapaciala.warsztaty@gmail.com
Więcej o projekcie TUTAJ

Dla rodziców z Ołbina

W tym tygodniu razem z grupą „Mamy Ołbin” kończymy też spotkania dla dzieci i rodziców z osiedla, czyli projekt „Rodzic rodzicowi sąsiadem”.  W piątkowe popołudnie spotykamy się w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol, gdzie przyjrzymy się zabawom małych dzieci i temu jaką funkcję pełnią w ich życiu.

Poruszymy temat rozwoju i nauki poprzez zabawę, oraz zastanowimy się w jaki sposób, rodzice mogą wspierać w tym swoje dzieci. Spotkanie poprowadzi psycholog p. Dorota Blumczyńska. Zapisy na spotkanie obowiązują przez FORMULARZ
Więcej informacji TUTAJ

Uczymy się mówić po polsku

Dzień później (4.12) przeniesiemy się z powrotem na Ołbin, gdzie kontynuować będziemy spacerową wędrówkę po Śródmieściu, która nie tylko pozwoli na lepsze poznanie okolicy, ale też umożliwi rozmowę w języku polskim w swobodnej atmosferze. Spacer rozpoczniemy o godzinie 11:00 w Parku Stanisława Tołpy, a potem czeka nas dwugodzinna wycieczka, podczas której będziemy poznawać język polski w międzynarodowym gronie! 

Na wyprawę zapraszamy zarówno migrantki i migrantów mieszkających we Wrocławiu, które_rzy chcą lepiej poznać język polski, jak i osoby swobodnie rozmawiające w tym języku, ale chętne do poznania innych kultur. Zapisywać do udziału w projekcie „Mówimy po polsku” możecie się na maila: mowimypopolsku2021@gmail.com
Więcej informacji TUTAJ 

„TypoPolo” na plakacie

A w niedzielę kontynuujemy sentymentalną podróż w „szalone” lata 90.! Wszystko dzięki projektowi Farnaz Ghasemi „Poetyka nadodrzańskich szyldów i witryn” w ramach którego zapoznamy się z jednym z symboli polskiej transformacji, czyli „TypoPolo”.

5 grudnia o 11:00 spotykamy się w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie inspirując się nadodrzańskimi szyldami, zaprojektujemy i stworzymy autorskie plakaty utrzymane w estetyce „TypoPolo”, które będą promowały lokalne sklepy i punkty usługowe.
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: poetykawitryn@gmail.com
Więcej informacji

 

Do zobaczenia w mieście!

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej