Login

Register

Login

Register

13.09.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Ostatnie dni naboru, smakowita podróż do Tajlandii i artystyczne Karłowice

Połowa września oznacza dla nas jedno – kończy się ostatni w roku nabór! Wasze nowe propozycje na działania w całym mieście możecie zgłaszać już tylko do środy. Ale to nie wszystko, co w najbliższym czasie dla Was przygotowaliśmy. Sprawdźcie obok, co jeszcze w najbliższym tygodniu dzieje się w Mikrograntach!

Ostatnie dni naboru!

Już tylko do środy czekamy na Wasze propozycje w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów! Chcecie zorganizować cykl warsztatów dla dzieciaków z Waszego podwórka? Razem z sąsiadami poszukać nieznanych historii na osiedlu albo przeprowadzić cykl zajęć edukacyjnych dla seniorów? A może macie zupełnie inny pomysł na społeczne działanie w Waszej okolicy?

Nie zwlekajcie i bierzcie miasto w Wasze ręce! Do naboru zgłaszać możecie propozycje działań organizowanych online, projekty hybrydowe, jak i te, w których spotkamy się na żywo.

Przed wysłaniem, konsultujcie z nami swoje pomysły, wysyłając rozpisane projekty pod maila: mikrogranty@strefakultury.pl lub z wątpliwościami dzwoniąc pod nasze telefony, których numery znajdziecie TUTAJ

Zgłoszenia możecie przesyłać do 15 września (do godziny 23:59).

Więcej informacji o naborze w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych TUTAJ

Rozsmakuj się w Psim Polu

Na Psim Polu kontynuujemy smakowite podróże po różnych częściach globu, dzięki którym na nasze stoły możemy wprowadzić przepyszne potrawy z całego świata! W najbliższym czasie nasza kulinarna wyprawa zatrzyma się w dalekiej Tajlandii.

W czwartek (16.09, g. 17:00) wspólnie poznamy przepisy na stworzenie wyśmienitego street foodu rodem z Tajlandii, czyli przyrządzanego na bazie makaronu i warzyw pad thaia. Z kolei tydzień później (23.09, g. 17:00) nauczymy się przygotowywać ryżowy deser zwany mango sticky rice!

Kuchennym odkryciom w ramach projektu „Rozsmakuj się w Psim Polu” towarzyszą też rozmowy o kulturze i ciekawostkach z tego dalekiego kraju, więc z zajęć wyjdziecie zaopatrzeni w solidną porcję wiedzy!

Zajęcia odbywają się w Starej Piekarni (ul. Bolesława Krzywoustego 310a) – zapisać możecie się przez formularz dostępny TUTAJ

Więcej informacji TUTAJ

Artystycznie na Karłowicach

W weekend kontynuujemy też spotkania ze sztuką na Karłowicach! Tym razem w ramach projektu „Nieśmiertelna Sztuka – kapsuła czasu na Karłowicach” nasze działania zwrócone będą w stronę otaczającej nas przyrody. 

W sobotę (18.09, g. 10:00) pod okiem prowadzących zgłębimy temat architektury krajobrazu, planując upiększanie przestrzeni wrocławskich parków i skwerów, niezagospodarowanych przestrzeni na osiedlu, a nawet naszych balkonów! Zdobędziemy również praktyczną wiedzę z sadzenia i wyboru roślin. Z kolei w niedzielę (19.09, g. 10:00) zapoznamy się z założeniami eko-artu – dowiemy się jak i do czego można w malarstwie wykorzystać deszczówkę i inne materiały ekologiczne oraz jak zabrać się do tworzenia instalacji ze „śmieci”.

Prowadzący opowiedzą też więcej czym jest land art, czyli sztuka ziemi, dla której tworzywem oraz budulcem są skały, błoto, piasek, minerały, ziemia. Zaprezentują przykłady inspirujących ingerencji w pejzaż, podczas których artyści przekształcają go i wykorzystują naturalne procesy do nadania mu nowej formy.

Oba spotkania odbędą się na skwerze Władysława Bełzy. Na poszczególne warsztaty zapisujcie się mailowo: niesmiertelnasztuka@gmail.com. Regulamin spotkań dostępny jest TUTAJ

Więcej informacji TUTAJ

Stwórz słowiańską lalkę mocy                                                 

W sobotę ponownie spotkamy się również na Przedmieściu Oławskim, gdzie razem z Ludmiłą Bezusko twórczo działamy na rodzinnych warsztatach projektu Zrób lalkę – stwórz bajkę”!

Pod czujnym okiem prowadzącej będziemy tworzyć ludowe lalki-motanki, tym razem inspirowane legendarnymi Syrenami! Nasze lalki mocy wykonamy zgodnie z ludową tradycją – ręcznie i z naturalnych materiałów, bez przeszyć i użycia ostrych przedmiotów, korzystając jedynie z owijania i zawiązywania tkaniny. Poznamy też ciekawostki i historie związane z kulturą słowiańską i mitologicznymi postaciami. Inspiracją będą dla nas też puszczane w trakcie zajęć nagrania autorskich bajek i piosenek ludowych.

Warsztaty odbędą się 18 września o godzinie 13:00 w Przed·Pokoju H13 (ul. Hercena 13). Podczas zajęć dzieci zostają pod opieką rodziców/opiekunów. Obowiązują zapisy mailowe: ludabezusko@gmail.com
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Sportowy poniedziałek

A już za tydzień czekają nas kolejne sportowo-rekreacyjne zajęcia projektu „Od wykluczenia i stagnacji do sportu i rekreacji”, których głównym celem jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnością wzroku aktywnego udziału w życiu społecznym.

Tym razem dawkę energii na dobry początek tygodnia przekaże Wam trenerka Klaudia Szydło, z którą poznamy kilka sposobów na zachowanie formy jesienią.

Na wydarzenia zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością wzroku – formuła spotkań będzie dobrana, tak aby była komfortowa dla każdej chętnej osoby.

Spotykamy się w poniedziałek (20.09) o godzinie 13:00 na zieleńcu przy ulicy Pomorskiej.

Zapisywać możecie się mailowo na adres: wroclaw71@o2.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 513 328 854.
Więcej informacji TUTAJ

- Czytaj także

p:40784