Login

Register

Login

Register

6.10.2020 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Relaksujemy się i uczymy nowych artystycznych umiejętności.

Powoli z plenerów wchodzimy we wnętrza sal warsztatowych i przytulnych przestrzeni Centrów Aktywności Lokalnych, gdzie w mniejszych grupach doskonalimy nowe umiejętności. Drugi tydzień października to też czas ogłoszenia nowych zwycięskich projektów, które wspólnie zrealizujemy jesienią i zimą!

Poznajemy język ciszy

W tym tygodniu ruszamy z kolejnymi wydarzeniami projektu Viktorii Tofan – „Doznanie ciszy”! Jegocelem jest pomoc w integracji mieszkańców i mieszkanek Nadodrza – tych, którzy jego dźwięki odbierają w pełni i tych, którzy słyszą je nieco słabiej lub w ogóle, nabiera tempa!

We wtorek 6 października o 17:30 zapraszamy do Łokietka 5 – Infopunktu Nadodrze (ul. Władysława Łokietka 5) na wykład, w trakcie którego dowiemy się nieco więcej o historii i społeczności osób Głuchych i niedosłyszących we Wrocławiu –  ich języku i życiu oraz potrzebach.

Od czwartku 8 października (między 18:00 a 20:00) rozpoczynamy cykl warsztatów ceramicznych dla osób z niepełnosprawnościami słuchu w Zakwas Studio na osiedlu Plac Grunwaldzki, a od soboty 10 października (między 10:00 a 12:00) ruszają zajęcia PJM.

Na wykład oraz warsztaty ceramiczne i PJM obowiązują zapisy: doznanieciszy@gmail.com

Zapoznajcie się z regulaminami wydarzeń:
Wykładu TUTAJ
Warsztatów ceramicznych TUTAJ
Warsztatów PJM TUTAJ

Więcej o projekcie TUTAJ

Uwalniamy się od stresu na Trójkącie i Brochowie

W środę, 7 października czeka nas pierwsze na Brochowie wydarzenie z cyklu spotkań poświęconych naturalnym i prostym metodom uwalniania stresu. Prowadzące warsztaty – Dorota Bartoszewicz i Katarzyna Sobiszewska – podzielą się wiedzą i sposobami na pozbywanie się nagromadzonych codziennych niepokojów. Uczestniczki i uczestnicy przejdą etapami przez kolejne metody oczyszczania organizmu z napięć i toksyn skumulowanych w ciele i umyśle.

Na zajęciach będziemy spotykać się w dwóch lokalizacjach:
w środy (7, 14, 21, 28 października), w godzinach 17:00-19:00 w Centrum Aktywności Lokalnej na Brochowie (ul. Koreańska 1a).
w piątki (9, 16, 23, 30 października), w godzinach 18:00-20:00 w Centrum na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 39a)

 Spotkania są skierowane do osób dorosłych. Polecamy luźny strój i wygodne obuwie.

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe dorotabartoszewicz@o2.pl lub telefoniczne 661 252 85

Regulaminy spotkań: Trójkąt TUTAJ, Brochów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Uczymy się odpuszczać sobie po polsku

Kolejny piątek, to kolejne spotkanie na Ołbinie z grupą Spoko Polish, która uczy osoby z zagranicy praktycznego użycia języka polskiego w codziennych sytuacjach. Tym razem dowiemy się jak radzić sobie ze stresującymi sytuacjami – w mieście, w nowym środowisku, w obcej przestrzeni. Porozmawiamy też o tym jak sobie odpuszczać i szukać okazji do relaksu i wypoczynku.

Spotykamy się 9 października w godzinach 18:00–20:00 w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol przy ul. Prusa 37-39.

Na spotkanie obowiązują zapisy na maila: biuro@spokopolish.pl (wpisując w tytule: Spoko relax)

Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o warsztatach TUTAJ

Przez sztukę i naturę uczymy się ograniczać odpady

Sztuka + Biologia = Ekologia to jesienny cykl warsztatów międzypokoleniowych dedykowanych mieszkankom i mieszkańcom Wielkiej Wyspy. Przed nami cztery spotkania, w trakcie których będziemy uczyć się wyplatania makramowych kwietników i wyrabiania naczyń z gliny. Poznamy też domowe sposoby na recykling papieru oraz samodzielne ozdabianie szklanych naczyń. Będzie to świetna okazja, by wykorzystać swoje zdolności artystyczne i zamiłowanie do rękodzielnictwa w pożyteczny dla środowiska sposób.

Zaczynamy w czwartek, 8 października o godzinie 17:00 – spotykamy się w HOW Stanica (ul. Kożuchowska 13) na „Warsztatach z wyplatania kwietników makramowych połączonych z targiem roślinnym”

Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

W razie pytań prosimy o kontakt: 698769604, karolina.buczaniewicz@gmail.com

Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Tworzymy popowickie łączki

Kolejny tydzień wraz z Eweliną Kozłowską zapraszamy również na sporą dawkę osiedlowej pracy ogrodniczej! Po weekendzie obsadzania rabat na Popowickich podwórkach oraz tworzenia domków dla owadów, tym razem na warsztatach będziemy wspólnie projektować, a następnie montować specjalne tabliczki z oznaczeniami nasadzeń!

W sobotę, 10 października spotkamy się o 11:00 przy „górce z oponami” (ul. Rysia) i stworzymy tabliczki edukacyjne informujące o tym dlaczego łąki i owady pełnią ważną funkcję w środowisku miejskim. Zostaną one umieszczone na łączkach obok zbudowanych przez nas wcześniej owadzich domków.

Na warsztaty obowiązują zapisy na maila: e.kozlowska_79@o2.pl
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Dziewczyny, pora działać!

Kolektyw „Polanki” w kolejną sobotę w projekcie „Pole do działania” inspiruje do działania i przekonują do wiary we własne możliwości dziewczyny z Psiego Pola, które dzięki zajęciom mają okazję, by podszkolić się w obszarach, które potrzebne są współczesnym liderkom. W tym tygodniu dowiecie się kolejnych ciekawostek z mniej znanej historii kobiet – tych nie do końca niewinnych, bo uwikłanych w różnorodne „czary”. Będziemy też wspólnie tworzyć transparenty, które wykorzystamy przy okazji różnych manifestacji!

10 października widzimy się w Starej Piekarni przy ul. Bolesława Krzywoustego 310a na takich aktywnościach:
9:00 – 11:00 Aktywizm? W to mi graj! – tworzymy grę planszową o wrocławskich liderkach vol. 2, prowadzenie: Beata Janus
11:00 – 13:00 – Zapomniana historia kobiet vol 3.: Wiedźmy, prowadzenie: Dagmara Magryta
13:30 – 15:00 – Co masz na sztandarze? Warsztaty robienia transparentów, prowadzenie: Dagmara Magryta i Beata Janus

Zapisy przez FORMULARZ
Regulamin wydarzenia
Więcej o projekcie TUTAJ

Zielne Babki bawią się powietrzem

„Ziemia Woda Powietrze” kolejna edukacyjna inicjatywa grupy „Zielnych Babek”, niestety dobiega już końca. Tytułowe trzy żywioły to motywy przewodnie poszczególnych wydarzeń, w trakcie których zanurzaliśmy się w naturze i obserwacji przyrody.

Trzecie i ostatnie wydarzenie to spotkanie z Powietrzem! 10 października od 15:00 do 18:00 będziemy zgłębiać naszą wiedzę na temat tego żywiołu spacerując po Żywym Muzeum Łąki.

Podczas spaceru zapoznamy się ze sposobami unoszenia się w powietrzu jakie wykorzystuje przyroda. Weźmiemy także udział w warsztacie budowania naturalnych obiektów latających. Zbieramy się przy pętli autobusowej przy ul. Racławickiej.

Na wydarzenie obowiązują zapisy mailowe: zielnebabki@gmail.com
Regulamin spotkania TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Co nas czeka jesienią i zimą?

W tym tygodniu ogłosiliśmy także wyniki Edycji 24. Mikrograntów i poznaliśmy 13 nowych inicjatyw, które od końca października do połowy grudnia będą realizowane we Wrocławiu.

Wspólnie odkryjemy zanikające gajowickie lokale usługowe, poszukamy ulubionych piosenek księżan i księżanek, „od kuchni” poznamy iberyską kulturę, a także rozpracujemy kilka sekretów fermentacji. A to oczywiście nie wszystko, bo 13 różnorodnych projektów to ogromne bogactwo działań od mieszkańców i mieszkanek Wrocławia! O tym co dla Was szykujemy możecie poczytać więcej TUTAJ

Zdrowie jest najważniejsze

Wszystkie spotkania w ramach mikrograntowych projektów organizowane są z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminami odpowiednimi do danego wydarzenia i nie zapomnijcie zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). Pamiętajcie również, że na większość wydarzeń obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:33380