13.06.2022 Poniedziałek

Festiwal Non Sola Scripta powraca na Ostrów Tumski!

W tegorocznym cyklu dziewięciu niedzielnych koncertów XXIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa "Non Sola Scripta" od 3 lipca do 28 sierpnia nie zabraknie zarówno młodych talentów, jak i wirtuozów cieszących się od wielu lat międzynarodowym uznaniem.

mat. graficzne

Koncerty odbywają się we wszystkie niedziele lipca i sierpnia o godzinie 19:00 w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Non Sola Scripta w każdej swej odsłonie gwarantuje najwyższe doznania artystyczne zarówno w tradycyjnych, jak i nowatorskich formułach programowych. Idea zawarta w tytule „Non Sola Scripta” nadaje festiwalowi wymiar szczególny – improwizacja, w różnych wariantach, wkomponowana jest tu w programy koncertów. Dyrektor artystyczny festiwalu prof. Andrzej Chorosiński zaprasza do udziału wybitnych, uznanych już artystów oraz utalentowanych absolwentów polskich i zagranicznych uczelni.

XXIX Festiwal „Non Sola Scripta” oferuje program, który z jednej strony nawiązuje do tradycji muzyki organowej, a z drugiej – prezentuje nowatorskie połączenia różnych koncepcji programów muzyki kameralnej, integrujących muzycznie różne kultury i religie.

BILETY na poszczególne koncerty oraz karnety festiwalowe dostępne na naszej stronie (kalendarium), w kasie Impartu oraz przed każdym koncertem na miejscu.

03.07 | godz. 19:00

Julia i Krzysztof Karpeta – zespół Fernabucco – viola da gamba

Marek Fronc – organy

Szczegóły koncertu oraz bilety

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Tagi: