28.06.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Integrujemy się, oglądamy filmy i malujemy w plenerze

Sezon wakacyjny w Mikrograntach oficjalnie rozpoczęty! Już jutro startujemy z malarskimi przygodami na Pawłowicach, a w sobotę oglądamy ekologiczne filmy w Parku Zachodnim, poznajemy sekrety niemarnowania na Szczepinie i Krzykach oraz tworzymy międzypokoleniowy dokument na Złotnikach. Latem w mieście nie ma czasu na nudę!

Malujemy w plenerze i poznajemy Pałac w Pawłowicach

Już jutro rozpoczynamy zajęcia w projekcie „Namaluj Pawłowice”, w którym Pani Elżbieta Niciak chce podzielić się swoją pasją do malarstwa i rysunku z seniorami i seniorkami z Psiego Pola. Za inspiracje posłuży nam przepiękny zespół pałacowy i otaczający go park, który z pewnością dostarczy Wam niezbędnego natchnienia do tworzenia obrazów i rysunków!

Spotykamy się we wtorek 29 czerwca od godziny 10:30. Na początek czeka nas krótki spacer, podczas którego dowiemy się więcej o historii Pałacu i jego walorach architektonicznych. A potem zasiądziemy do malarskiej pracy na terenie wokół Pałacu Pawłowice. Na spotkaniu otrzymacie niezbędne materiały do pracy – farby, przybory malarskie oraz płótna, na których powstaną pierwsze prace.

Na zajęcia można zgłaszać się mailowo (na listę rezerwową): namalujpawlowice@gmail.com i telefonicznie: + 48 888 784 975

Koło Gospodyń Miejskich na Szczepinie – finał projektu

Na Szczepinie przez cały czerwiec warsztatowo działaliśmy w Kole Gospodyń Miejskich. Poznaliśmy tajniki haftu, sekrety wyplatania makram, upletliśmy wianki, a nawet nauczyliśmy się obsługi maszyny do szycia.

W najbliższą sobotę (3 lipca, od 15:00) zapraszamy na skwer św. o. Damiana de Vesteur na wielki finał projektu – wystawę dzieł stworzonych na wcześniejszych spotkaniach oraz warsztaty w duchu less waste. Na zajęciach poznamy kilka sposobów na niemarnowanie w domu – ze starych firanek uszyjemy woreczki na warzywa i owoce, z koszulek zrobimy włóczkę, a ze sznurków ściereczki do szorowania garnków. A po zakończeniu zajęć czeka nas muzyczna niespodzianka – na skwerze zagrają dla nas dwie mieszkanki Szczepina!

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe: rekodzielonaszczepinie@gmail.com
Więcej informacji TUTAJ

Sobota z sąsiadami na podwórku

W sobotę kontynuujemy sąsiedzką integrację na podwórku przy kwartale ulic Wandy, Podchorążych, Słowiczej i Sztabowej. Rozpoczniemy tradycyjnie od spotkania przy wspólnym stole, a potem porozmawiamy z inspirującymi gośćmi – o 11:00 widzimy się z Agnieszką Maniewską, reprezentantką Foodsharing Wrocław, która zdradzi nam więcej o tym jak nie marnować jedzenia

A w samo południe rozpoczną się warsztaty z Fundacją Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości. Wspólnymi siłami stworzymy fajne gadżety w idei zero waste – samonawadniające się doniczki i torby ze starych ubrań! Zapisać na spotkanie możecie się mailowo pod adresem: sobotazsasiadami@gmail.com

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Oglądamy ekologiczne filmy w plenerze

Ostatnie dwie soboty w ramach projektu „Biosfera” spotykaliśmy się z grupą Zgrane Pilczyce i Kozanów na zielonych warsztatach i spotkań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin, w czasie których nasza uwaga była skupiona na problemach związanych z ekologią. We współpracy ze specjalistką ze Stowarzyszenia Akcja Miasto oraz florystką z SzumiLAS, powstały też dwa filmy edukacyjne o ochronie środowiska naturalnego, właściwej segregacji śmieci i walki ze smogiem na obu osiedlach. Nadeszła więc pora, by zobaczyć efekty tej filmowej pracy!

3 lipca spotykamy się o godzinie 18:00 w Parku Zachodnim (obok Giro Pizza) na plenerowej premierze gotwych filmów –  dodatkowo obejrzymy też dokument o przyrodzie Dolinie Baryczy. Kino będzie poprzedzone zabawami i animacjami dla dzieci pod czujnym okiem animatorki Joanny Krzyżosiak.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale poinformuj nas o planowanym uczestnictwie: mailowo: biuro@zgranepik.org lub telefonicznie: 502 286 773

Tworzymy międzypokoleniowy film dokumentalny

Filmowo działać będziemy też na Złotnikach, gdzie trwają międzypokoleniowe zajęcia dla mieszkańców i mieszkanek osiedla, które mają pomóc otworzyć przestrzeń do rozmowy o wspólnych potrzebach, wartościach i marzeniach.

3 lipca między 10:00 a 12:00 w Złotnickim Centrum Spotkań tworzyć będziemy wyjątkowy film inspirowany dokumentem Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające Głowy”. Nagranie będzie oparte na indywidualnych uczuciach, potrzebach i marzeniach występujących w nim osób.

Udział jest oczywiście bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: info@poprostuostarosci.pl i telefoniczne: 609-579-865. Zapisać można się też bezpośrednio w Złotnickim Centrum Spotkań.

Poznajemy tajniki ceramiki w PJM

Z kolei w zlokalizowanym na osiedlu Plac Grunwaldzki Studiu Zakwas (ul. Szczytnicka) kontynuujemy warsztatowe odkrywanie technik ceramiki. W ramach projektu „Doznanie zmysłów Viktorii Tofan poznajemy podstawy pracy z gliną, a także projektujemy i tworzymy ceramiczne przedmioty!

Już 6 lipca rozpoczniemy cykl zajęć dedykowanych osobom z niepełnosprawnością wzrokuspotykać będziemy się co wtorek do 27 lipca. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: doznaniezmyslow@gmail.com
Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji o tym, co się dzieje w Mikrograntach sprawdzisz na stronie (TUTAJ) i na naszym Facebooku

Do zobaczenia w mieście!